Dni Dębicy 2023 za nami

Data publikacji: 06.06.2023 r.

Inauguracja tegorocznego święta miasta odbyła się w parku przy Domu Kultury "Śnieżka", podczas trwającego tam Dnia Dziecka. Liczna grupa dzieci spędziła je razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury, bawiąc się, grając, tańcząc, czy uczestnicząc w konkursach.

W piątek dębiczanie mogli być świadkami koncertów naszych młodych, rosnących talentów, zdolnych początkujących artystów - m. in. podopiecznych MOK, Marcina Zawory, czy też zespołu PrestoChango. Wystąpili również laureaci kolejnej edycji Dębica Open Festiwal, w towarzystwie profesjonalnych muzyków.

Dniem kulminacyjnym była sobota.  Dzień rozpoczęliśmy sportowo - od biegu "Dębicka Dziesiątka z Maratończykiem", poprzez  pokazy - strongmanów, strażaków, czy też trenerów z siłowni Five Fit. Pierwszy muzyczny punkt harmonogramu miał miejsce pod wieczór, a był to koncert poświęcony pamięci Krzysztofa Krawczyka – Piękny Rejs. Tuż po nim wystąpiła gwiazda tegorocznych Dni Dębicy, czyli zespół Brathanki.

Pomiędzy koncertami miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie, otóż wręczona została nagroda Burmistrza Miasta Dębicy za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury – Żagiel Kultury, który powędrował do Teatru Kurtyna.

W niedzielne południe rozpoczęliśmy natomiast od Konfrontacji Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych, a w między czasie odbywał się Zlot Pojazdów Zabytkowych Moto Legendy. Wieczorem wystąpił Maciej Kita z zespołem, a po nim na zakończenie odbyła się potańcówka z zespołem Mega.

fot. Bartosz Piechota, Łukasz Pas