XXXV-lecie Galerii Sztuki MOK

Data publikacji: 12.09.2022 r.

Prace dziewięćdziesięciu artystów można zobaczyć na wystawie Résumé, otwartej w ubiegły piątek w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż był okazją do złożenia gratulacji i wyrazów uznania Ryszardowi Kucabowi, kierującemu Galerią Sztuki od samego początku. Podziękowania i listy gratulacyjne otrzymali także pracownicy placówki - Magdalena Daniek i Mariusz Krysiak.

Autorzy prac: Yoko Akino (Japonia), Jacek Balicki, Stanisław Białogłowicz, Agnieszka Lech-Bińczycka, Alina Bloch, Tadeusz Błoński, Jan Bosak, Robert Bubel, Jaroslav Čech (Słowacja), Maciej Cieślak, Robert Dudek, Ryszard Dudek, Przemysław Dudzik, Adam Faglio, Jan Franciszek Ferenc, Franciszek Frączek, Jean Paul Fulanty (Francja), Maria Siuta- Górecka, Stanisław Górecki, Dariusz Stanisław Grabowski, Andrzej Grenda, Ilona Herc, Marlena Makiel-Hędrzak, Grażyna Jałowiec, Wacław Jałowiec, Agnieszka Jankowska, Jozef Kaminský (Słowacja), Jerzy Kierski, Piotr Albert Koczaj, Andrzej Konieczny, Andrzej Korzec, Jan Czesław Kosiński, Antoni Kowalski, Grzegorz Kozioł, Erich Kraft (Niemcy), Hanna Ograbisz -Krawiec, Paweł Król, Ryszard Kucab, Leszek Kuchniak, Piotr Kukla, Krzysztof Kuliś, Marek Krystek, Krzysztof Krzych, Agata Lis, Barbara Lis, Jurek Lis, Cezary Łutowicz, Marta Wakuła-Mac, Maciej Majewski, Anatol Martyniuk (Ukraina), Jerzy Martynów, Franciszek Maśluszczak, Wojciech Mendzelewski, Sławomir Micek, Niu Ming Ming (Chiny), Eugeniusz Molski, Józef Murzyn, Antoni Nikiel, Zdzisław Olejniczak, Paweł Opaliński, Lucjan Orzech, Agnieszka Osak, Adam Papke, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Anna Pazdalska, Witold Pazera, Andrzej Piecha, Krzysztof Pisarek, Adam Pociecha, Janusz Pokrywka, Marek Pokrywka, Marek Pokutycki, Piotr Rędziniak, Karol Pomykała, Roman Przewoźnik, Joe Ryan (Irlandia), Monika Bielat-Sobiczewska, Jacek Sroka, Julian Stręk, Adam Sypel, Franciszek Szczerbiński, Renata Szyszlak, Sławomir Śląski, Stanisław Tabisz, Irina Troma (Litwa), Zdzisław Tohl, Barbara Bokota-Tomala, Jerzy Tomala, Suren Vardanyan (Armenia), Iwona Witka-Wawrzkiewicz.

Prace można oglądać do 8 października w godzinach pracy Galerii: od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00 - 17.00, w sobotę w godzinach 10.00 - 14.00.

Wystawę zrealizowano dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Patronat medialny objął Obserwator Lokalny.

fot. Łukasz Pas

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.