Wystawa: Stowarzyszenie Artystyczne Hadron

Data publikacji: 05.07.2023 r.

Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystawy multidyscyplinarnej Stowarzyszenia Artystycznego Hadron. Wernisaż odbędzie się 14 lipca o godz.18.00.

Autorzy:
Zita Aranyász, Gabriella B. Nagy, Dóra Bori, Miklós János Boros, Márta Gabulya, Tamás Havasi, Edit Huszthy, Judit Komlódi, Dóra Eszter Molnár, Erika Németh, Zsuzsanna Piti, Elvira Timár, Lilla Váczi

Stowarzyszenie Hadron Art Association powstało w 2015 roku z inicjatywy artystów plastyków z Nyíregyháza, którzy poszukują nowych inspiracji w pracy zespołowej i dokonują zmian w życiu artystycznym na poziomie miejskim i regionalnym. W ciągu ostatnich lat brali udział w kilku projektach artystycznych i tematycznych wystawach zbiorowych. Ich celem było budowanie i utrzymywanie relacji transgranicznych, tworzenie międzynarodowego i międzykulturowego środowiska.

hadron